/ Khotech - sprytne pluginy do Chrome - blog | KRS Scout

Wyszukiwarka KRS

Aby wyszukać dane KRS o interesującej nas firmie najpierw należy znaleźć jej dane identyfikujące takie jak numer NIP, REGON albo KRS. Zazwyczaj dane te są dostępne na stronie internetowej firmy w stopce lub w zakładce Kontakt. Czasami NIP bywa nazywany po angielsku VAT ID


Wszystkie opisane kroki może wykonać za Ciebie wtyczka do Chrome - KRS Scout

»Wypróbuj KRS Scout - Wyszukiwarka KRS«


Należy również pamiętać, że w KRS znajdują się tylko Spółki prawa handlowego i nie ma tam prywatnych przedsiębiorców działających w formie Jednosobowej Działalności Gospodarczej. Ci bowiem zarejestrowani są w odrębnym rejestrze CEiDG.

Jeśli udało nam się znaleźć numer NIP lub REGON to należy skonwertować go na numer NIP na przykład na stronie ekrs.gov.pl.

Mająć już numer KRS interesującej nas Spółki możemy przejrzeć jej dane opublikowane w Sądzie Rejestrowym online również na stronie EKRS. Jednym z typów dokumentów, które możemy pobrać jest sprawozdanie finansowe publikowane co roku w KRS.

W sprawozdaniu takim można znaleźć informacje o przychodach, kosztach, czy zadłużeniu Spółki. Sprawozdania publikowane są w podpisanych cyfrowo plikach XML. Niestety przejrzenie takiego pliku nie jest możliwe bez użycia przeglądarki sprawozdań.

krs-scout