/ Khotech - sprytne pluginy do Chrome - blog | KRS Scout

Przeglądarka sprawozdań KRS

krs-scout

Jak przeglądać sprawozdania

Sprawozdania finansowe w KRS od 2018 roku składa się zdalnie. Na początku obowiązywał format PDF co było niejako przełomem - aby przejrzeć sprawozdania firm nie trzeba było udawać się osobiście do sądu tylko można było pobrać sprawozdanie finansowe online na stronie EKRS i je przejrzeć.

Od jakiegoś czasu obowiązuje jednak format XML. O ile jest to ogromne ułatwienie podczas składania to z przeglądaniem nie jest już tak łatwo. Aby przejrzeć sprawozdanie należy posłużyć się przeglądarką sprawozdań online.

Aby uzyskać dostęp do sprawozdania należy wykonać następujące kroki:

  1. Znaleźć numer KRS interesującej nas firmy
  2. Wpisać numer KRS na stronie EKRS
  3. Wybrać interesujące nas sprawozdanie i zapisać je na dysku
  4. Wgrać zapisane sprawozdanie finansowe do przeglądarki sprawozdań

Jeśli sprawdzamy jedno czy dwa sprawozdania to wykonanie tych kilku kroków może być dobrym sposobem na wyciągnięcie potrzebnych danych. Jeśli jednak musisz przeglądać sprawozdania zawodowo to proces ten może stać się uciążliwy i czasochłonny. Wtedy warto skorzystać z bardziej zautomatyzowanych rozwiązań takich jak KRS Scout.


Dzięki KRS Scout możesz zminimalizować czas potrzebny na wyszukiwanie Spółek i przeglądanie ich sprawozdań bezpośrednio w przeglądarce, a także:

»Wypróbuj KRS Scout«


Podsumowanie

Przeglądanie sprawozdań w większej ilości może być uciążliwe, gdyż należy wykonać wiele kroków. Warto wtedy rozważyć użycie dedykowanego oprogramowania.