/ Khotech - sprytne pluginy do Chrome - blog | KRS Scout

Jak zapisać sprawozdanie finansowe do PDF

krs-scout

Sprawozdanie w XML do PDF. Możliwe?

Aby zapisać sprawozdanie finansowe w PDF trzeba je najpierw pobrać ze strony EKRS. Okazuje się, że samo otworzenie takiego sprawozdania, które jest w formacie XML, może nastręczyć problemów. Ministerstwo Finansów udostępniło w tym celu na swojej stronie aplikację do wizualizacji sprawozdań, ale okazuje się, że bardzo często ma ona problemy z poprawnym wyświetleniem zapisanych plików XML.

Można też skorzystać z jednej z nieoficjlanych przeglądarek sprawozdań XML dostępnych w Internecie.

Jeśli udało się już pobrać i wyświetlić sprawozdanie w jakiejś przeglądarce to taką stronę można zapisać jako PDF klikająć Ctrl + P (drukuj) i wybierając tryb: Drukuj do PDF.


»Wypróbuj KRS Scout«

Dzięki naszemu rozszerzeniu do Chrome możesz:


Podsumowanie

Aby zapisać sprawozdanie finansowe do PDF należy najpierw je pobrać a potem użyć specjalistycznej przeglądarki sprawozdań. Ta na stronie Ministerstwa raczej nie zadziała. W internecie dostępne są darmowe przeglądarki, ale jeśli przeglądasz sprawozdania często to proces pobierania i uploadowania i drukowania do PDF może być dla Ciebie zbyt uciążliwy i czasochłonny. Warto wtedy rozważyć użycie wygodniejszych narzędzi takich jak KRS Scout od firmy KHOtech